top of page

50 тисяч доларів за «інвалідність»: У Києві викрили ділка, який продавав фальшиві довідки

  • Фото автора: Maria Pysmenna
    Maria Pysmenna
  • 3 дні тому
  • Читати 2 хв

34-річний чоловік у Києві був затриманий поліцією за організацію схеми з продажу підроблених документів про інвалідність за 50 тисяч доларів, що дозволяло чоловікам уникнути мобілізації. Ця діяльність кваліфікується за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон.


Схема полягала в тому, що зловмисник через своїх знайомих знаходив клієнтів, які бажали уникнути призову. За оплату він обіцяв виготовити фальшиві військово-облікові документи для зняття з обліку або медичні довідки з вигаданими діагнозами. Деякі документи, за даними слідства, отримувалися через зв’язки в медичних закладах. Під час обшуків у помешканні, автомобілі та гаражі підозрюваного вилучено 30 000 доларів США, 1 140 євро, понад 26 000 гривень, чорнову бухгалтерію, автоматичну зброю, набої, гранати, автомобіль та підроблене посвідчення правоохоронця. Чоловіку оголошено підозру, його взято під варту з заставою у 2 мільйони гривень.


Якщо вам відмовили у законному оформленні інвалідності або відстрочки, звертайтеся до адвоката Молчанова за номером: +38 (073) 048-57-84.

Ключові слова: незаконне переправлення, фальшиві довідки, ухиляння від мобілізації, Київ, кримінальна схема, арешт, конфіскація, правові наслідки


Три типові питання про продаж фальшивих довідок ухилянтам

  1. Яке покарання за організацію схем з незаконним переправленням? За ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України передбачено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

  2. Чи можуть заарештувати за допомогу в уникненні призову? Так, якщо це пов’язано з незаконними діями, такими як підробка документів чи хабарі, це є кримінальним злочином.

  3. Що робити, якщо мене звинуватили у причетності до такої схеми?Негайно зверніться до адвоката, щоб оцінити ситуацію, захистити ваші права та розробити стратегію захисту.


Три типові помилки щодо фальшивих довідок ухилянтам

  1. Помилка: Купівля підроблених документів – безпечний спосіб уникнути служби. Правильно: Це злочин, який тягне за собою кримінальну відповідальність, включно з тюремним ув’язненням.

  2. Помилка: Зв’язки в медичних закладах можуть легально звільнити від призову. Правильно: Лише офіційні медичні комісії мають право визначати придатність до служби, все інше – незаконно.

  3. Помилка: Втеча за кордон усуває ризик покарання. Правильно: Україна може вимагати екстрадицію, а незаконний перетин кордону додає нові звинувачення.


Три приклади, як адвокат Молчанов допоміг клієнтам

  1. Ситуація Миколи: Микола придбав фальшиву довідку, щоб уникнути призову, але був затриманий. Адвокат Молчанов підготував адвокатські запити до слідчих органів, довівши порушення у процедурі затримання, та подав клопотання до суду про закриття справи через брак доказів. Результат – справу закрито, Микола на свободі.

  2. Ситуація Андрія: Андрія звинуватили в організації переправлення ухилянтів. Адвокат Молчанов зібрав докази обмеженої участі клієнта, подав позов до суду про перекваліфікацію статті та домігся умовного терміну замість ув’язнення завдяки переговорам із прокурором.

  3. Ситуація Богдана: Богдан випадково став частиною схеми через знайомих і отримав підозру. Адвокат Молчанов представляв його в суді, довівши відсутність умислу через свідчення та документи, і домігся повного виправдання Богдана.


Висновок

Уникнення мобілізації через незаконні схеми – це не лише порушення закону, а й ризик втратити свободу та майно. Дотримуйтесь легальних шляхів і звертайтеся за професійною допомогою, якщо маєте проблеми з військовим обліком. Задавайте свої запитання в коментарях до посту. Якщо питання термінове чи вам відмовили у законних правах, телефонуйте адвокату Молчанову: +38 (073) 048-57-84.

Comments


© 2025 Каталог юристів та адвокатів України

bottom of page